onair_promo

On-Aır

İk Notları

Haftanın İK Notları

 • Değişim Zamanlarında Şirket Kültürü Nasıl Korunur?

  Bir şirketin içinde farklı görev kalemleri olan İnsan Kaynakları birimleri, kurumların birleşmesinden, nitelikli personellerin belirlenmesine  veya pandemi gibi büyük krizlerde kurumların şirket içinde alması gereken önlemlerden, personel ilişkilerine kadar birçok alanda çalışmalar yapar.

  Devamını Oku
 • COVID-19 Döneminde İş Yeri Stresini Yönetme

  Mart ayı itibari ile önce hijyen ürünlerinin stoklanması, ardından yiyecek ve tıbbi maskelerin erişiminde yaşanan sıkıntı ve sonrasında global olarak alınan önlemler kapsamında getirilen sokağa çıkma yasakları tüm dünyanın geçtiği yeni dünya düzeninin habercisi oldu.

  Devamını Oku
 • COVID-19 ve Dijitalleşme

  Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen COVID – 19 tüm dünya için şüphesiz yeni bir dönemin başlangıcı. Belirsizliğin getirdiği birtakım zorluklarla mücadele ederken değişim ve dönüşümün çok hızlı yaşandığı bu süreç fırsatların da kapımızda olduğunun habercisi.

  Devamını Oku
 • İK'da Dijitalleşme ve Online Mülakata Hazırlık Önerileri

  Covid-19 ile birlikte hayatımızda birçok değişiklik yaşanırken, iş dünyası da kuşkusuz büyük bir değişimin içinden geçiyor. Birçok departmanda olduğu gibi İnsan Kaynakları departmanlarının da birkaç yıl önce yoğunlaşmaya başladığı dijitalleşme süreci; yaşadığımız bu dönemde firmaların odak noktası oldu.

  Devamını Oku
 • İnsan kaynaklarında dijital dönüşüm

  Günümüz dünyasında sektör ve boyuttan bağımsız olarak tüm şirketler, yoğun bir şekilde dijitalleşme sürecini konuşuyor. Geleneksel olan her şey değişip, dönüşürken teknolojideki gelişmelerin hemen her iş kolundaki etkilerinin muazzam boyutlara ulaştığı bir gerçekliği deneyimliyoruz.

  Devamını Oku
 • İnsan kaynaklarını yeniden şekillendiren iş yeri eğilimleri

  Kurumsal bütünlük ve işgücü çeşitliliğindeki atılımlara kadar, iş dünyasında oldukça fazla değişim yaşanıyor ve günümüzde İK liderleri, çalışanlara bulunmaktan zevk aldıkları işyeri koşulları oluşturmak için ellerinden gelenin en iyisini yapma konusunda daha fazla baskıyla karşılaşıyorlar.

  Devamını Oku