onair_promo

On-Aır

İk Notları

Haftanın İK Notları

 • Yöneticiler Tükenmişlik Sendromunu Nasıl Yönetebilir?

  İçinde bulunduğumuz 2022 yılı Covid 19 ile yaşadığımız üçüncü yıla işaret ederken, bu süreçte günlük hayatımızdan iş gücüne kadar hayatın her alanında önemli değişiklikler yaşadık. Uzaktan çalışma, kademeli olarak ofislere dönüş ve hibrit çalışma modelinin normalleştirilmesi iş dünyasının gündeminde yer alırken bir süredir yeni bir akım üzerinde konuşuluyor.

  Devamını Oku
 • 2022’de öne çıkan İK trendleri

  Geçtiğimiz iki yıl insan kaynakları alanında çalışan profesyoneller için oldukça  zorlayıcı bir zaman dilimi oldu. Gerek şirketler gerekse İK departmanları uzaktan ve hibrit çalışma modellerine geçiş, uyum süreci, artan tükenmişlik ve sağlık sorunları yanında yeni yeteneklerin kazanımı gibi birçok farklı konuyla ilgilenmek durumunda kaldı.

  Devamını Oku
 • Güven azaltan liderlik davranışları

  İnşa etmenin uzun, yok etmenin çok kısa sürdüğü şey şüphesiz güven iken; bir liderin kazanabileceği en önemli liderlik özelliklerinde biri güven inşa etme yeteneğidir. Yetkinlik güven formülünün bir parçası olsa da, güven daha fazla kıdeme sahip olmak, daha çalışkan veya belirli bir işte en yetenekli olmakla kazanılmaz.

  Devamını Oku
 • Araştırmalar İşe Dönüşün Kaygıya Neden Olduğunu Gösteriyor

  Sosyal mesafe, maske takma ve milyonlarca insanın evden çalıştığı bir yılın ardından, birçok işveren çalışanlarını ofise geri getirmek için can atıyor. Diğer yandan birçokları için yüz yüze çalışmaya yeniden uyum sağlama olasılığı göz korkutucu.

  Devamını Oku
 • Uzaktan Çalışanların Bertaraf Etmesi Gereken 5 Kötü Alışkanlık

  Geçtiğimiz yıl dünya genelindeki kurumsal şirket liderleri, ekiplerini video konferans görüşmeleri ile yöneterek uzaktan çalışmaya adapte olmaya çalıştılar. Yöneticilerden alınan ilk verilere göre birçok çalışanın COVID-19 öncesinden kapanma dönemine kadar olan süreçte üretkenliklerini koruduğu görülmüştür.

  Devamını Oku
 • Bilinçli Liderliğin 7 Özelliği

  Günümüz iş ortamı liderliğe farklı bir yaklaşım getirirken, hızla değişen dünyada artık çalışanlar da farklı bir şekilde yönetilmeyi talep ediyorlar.

  Devamını Oku