hizmetlerimiz_promo

Topluluk

Makaleler

Makaleler

 • Etkili Çalışan ve Yöneticilerin İlgisini Tetikleyen 7 Unsur

  Başarınız uzun vadede başkalarının ilgisini uyandırmanıza bağlı. Patronununuz yaptığınız işleri fark etmezse, nasıl terfi alırsınız? Ekibiniz sizi dinlemezse, nasıl etkili liderlik yapabilirsiniz? Müşterilerinizin ilgisini uyandıramazsanız, şirketiniz veya kariyeriniz ayakta kalabilir mi?

  Devamını Oku
 • Ne Söylediğinizi Unutun. Önemli Olan Nasıl Söylediğiniz

  “Elçiye zeval olmaz” atasözünü bilirsiniz. Aslına bakarsanız bu çok da doğru değil. Lider sizseniz ve mesajınız duyulmuyorsa, sorun mesaj değil, sizin mesajı iletme şeklinizde olabilir.

  Devamını Oku
 • SHRM Araştırması Her Bir Özgeçmişe Beş Dakikadan Daha Az Zaman Ayrıldığını gösteriyor.

  Yeni SHRM Araştırma ı İK’nın özgeçmiş ve önyazıları nasıl incelediğine ve şirketlerin iş mülakatlarını nasıl yürüttüklerine ışık tutuyor.

  Devamını Oku
 • 10 İnsan Kaynakları Trendi

  İşsizlik yaygın olsa da, eğitim düzeyleri yüksek kalifiye elemanların sayısı açık pozisyonların sayısına göre çok olsa da, doğru yetenekleri doğru konumlandırmak önümüzdeki dönemin en büyük zorluklarının başında gelecek.

  Devamını Oku
 • Çalışan Motivasyonu için 5 İpucu

  Motive bir çalışan değerli bir çalışandır ve bulunması en güç olanlardandır. Dale Carnegie Training tarafından gerçekleştirilen bir çalışmaya göre bağlı olmayan çalışanların sayısı bağlı çalışanlardan önemli bir marjla daha fazladır.

  Devamını Oku
 • Jobvite - 2013 Sosyal İşe Alım Anketi Sonuçları

  Sosyal işe alım arttı ve sektörler arasında evrensel kabul gördü Sosyal tavsiyelerden yararlanmayanlar çağa ayak uyduramayanlardır.

  Devamını Oku
 • Çalışan memnuniyetini sağlayacak 3 ipucu

  Organizasyonu etkileyen dış güçleri ya da eğilimleri tanımlamak, organizasyonun stratejisini belirlemede tamamlayıcı unsurdur. Çevresel inceleme adı verilen süreçte, organizasyonlar sistematik olarak kendilerini şu anda ve ileride etkilemesi muhtemel dış fırsatlar ve tehditlerle ilgili tüm verileri toplar ve analiz ederler.

  Devamını Oku